פסיכולוגיה בגרוש של משקיע

פסיכולוגיה בגרוש  של משקיע

סוגי המהמרים רבים מאוד   – יש   משקיע – יש  מהמר – יש פחדן – יש שוויצר עם בטחון עצמי מופרז- יש אחד שחושב שהוא חכם -יש את המשקיע האידיאלי –  יש את החבר הקמצן שלא מאמין בעצמו –  יש  משקיע שהפסיד ולא אמר לאשתו – ויש עוד  סוגים רבים .

על מנת שלא אפגע ברגשות החברים ,העלולים לזהות את עצמם , ומכיוון שאני מכיר הרבה חברים טובים ששיתפו אותי בסודות ,אינני מתייחס כאן בכתבה לאדם, חבר ספציפי כלשהו  או אחר . לכן אני  אשים את עצמי כמודל.

נתחיל עם האויב מס' 1 :  הרווחים הבתוליים הראשונים! אך איזה טעם מתוק   אני מקבל! הצלחתי לסדר אותם   !  מה -זה כול כך פשוט ? אנשים עושים עניין וזה משחק ילדים. הרווחתי ביום מה שאשתי מרוויחה כול החודש. חחחח אז אני צריך לעבוד? מה פתאום ! והינה עובר עוד יום ואופה עוד "מכה " דופק על הבורסה, מה עושים מזה עניין? וואלה אני גאון . עוד חודשיים כאלה  אני יוצא לפנסיה.{ואני כבר פנסיונר מיליונר ולא בשקלים}  לא רוצה להיות עובד, לא צריך מעביד . נמאס לי מהבוס, לא מחליף את המקצוע הזה אם אפשר להרוויח מהאוויר?! מי צריך לסבול. עד כאן הכול ממשיך להיות נחמד ומתוק מדבש מצאתי את שחיפשתי, גם תעסוקה מעניינת וגם כסף קל וואלה משתלם……

שימו לב אני עדיין בכלל לא מבחין בין פוטים לקולים אפילו, למה הם נועדו?

קונה בזול מוכר ביוקר דופק  חמש  או שמונה  אלף  ש"ח ביום . מי היה מאמין.  צריך להגדיל את ההשקעה כך גם את הרווחים אין לי סבלנות אני לא חייב בכלל ללמוד. אומר  לטלי {אשתי} בואי תראי,  תראי מה עשיתי  אפילו לא יצאתי מהבית ומה זה הנאה צרופה אני הולך על זה, תמיד אני חייב לשתף עוד מישהו אני חייב.

החזה מתנפח ונוצות הטווס כבר נפרסו אז אני גם יפה גם פנסיונר ומרביץ בוכטות בלי לצאת מהבית, אליפות .

מגיע "החבר" משום מקום ואנחנו כבר באולימפוס. ערב משבר וקריסה. ארבעה  מסכים עומדים בפוזה ואני כבר מרגיש כמו חצי חדר מסחר של הבורסה.  ו"החבר "

שרק עתה נכנס לתקן את מערכת האזעקה אחרי פריצה, ניגש אלי ושואל מה אתה סוחר בבורסה? אני אומר לו כן !!!! אז למה אתה קונה אופציות?,

אני שואל מה זאת אומרת , אני קונה בזול ומוכר ביוקר פחחחחחחחחח

אתה לא מבין רק  בלכתוב עושים כסף . אני שואל  מה זה לכתוב ומה זה למכור ?

למי ? אני שואל ומראה לי באצבע על המסך FMR  אתה רואה כאן יש קונה

וכאן יש מוכר, למי אני אמכור? {או אכתוב אופציה } לא מכיר אף אחד למי?

מה אתה לא מבין שיש כתיבות יש קניות יש הגנות?? בכלל לא מבין על מה מדבר עד עכשיו הלך יופי .מטבעי באופן אוטומטי קונה ומוכר פוטים,

עדיין לא מבין את המשמעות אם מרוויחים אז לא שואלים נכוןןןןןןןן  חחח.

 אומר לי ה"חבר"- יש פוזיציות-  תדבר עם פקיד הבנק. הלכתי,  דיברתי , שאלתי -איך מוכרים אתה יודע?

הוא {הפקיד} כן אתה צריך לסגור בטחונות , ותכתוב בסכום שיאפשר לך כתיבות!!

בלי לחשוב פעמיים – אני אומר "טוב תסגור לי חצי מיליון שקל, אני נוסע לחו"ל , אחזור אולי אתחיל לכתוב,"

 חתמתי הכול עודכן במחשב כולל הנחה על עמלת קניה מכירה שילמתי אחרי הנחה 4 שקל לאופציה . והלכתי לדרכי.

במערכת ה – FMR  , יש המון מספרים : בטחונות נדרשים : תטא , דלתא ,וגא ועוד הרבה מספרים.

 ואינני מתייחס לכלום- כי פשוט לא מבין על מה צריך להסתכל -מה מסמל הביטחונות דלתא וכול שאר ירקות , בשלב זה   אני קונה , מוכר , כותב ומשחק כמו בללה לנד .

 נסגר יום מסחר רואה שורה כחולה , שורה אדומה ,וסוגר בא כמו עבדיי פפו!! טלי וואלה היום כבר עשיתי 100K . "מה? "שואלת הפולנייה שלי "נו תמכור קח את הכסף  ".

תגידי לי את רוצה להגיד למרוקאי עם נוצות הטווס, מה לעשות ?? מה את מבינה ? עם ניסיון עבר עשיר ומוצלח את לא תלמדי אותי עכשיו שמעת.    באותו  הערב אני מנסה לכתוב קולים עמוק מאוד בכסף , 9130 שקל עולה יחידה{ זה מספר אמתי}  על מנת לקנות פוטים המחשב חוסם אותי ,הבנק סגור אין עם מי לדבר, אני רואה מול עניי כתיבה של קול ב 15 דק' נתנה 2000 שקל רווח, וואלה לכתוב עוד יותר טוב. חולפות עוד 15 דקות והקול הזה שירד

ב – 2000 שקל פתאום שווה 11200, מה זה הדבר הזה אפילו "להש… "לא הספקתי תוך 30 דקות יורד ב – 2000 ועולה ב -4000 אלף??

רוצה לקנות אותו חזרה {פשוט לא אוהב חובות} חסימה- אין כסף בחשבון.

מה זאת אומרת אין כסף לאחד שיש הרבה כסף? מצלצל לחבר, תגיד מה עושים??" תמכור פוטים לאוקטובר ותקנה בספטמבר".  טוב כך עשיתי, מוכר יפה רואה בעובר ושב כסף נכנס והמון .

אמרתי- אני גאון !!…

גם מוכר לאנשים אופציות, לא מכיר אף אחד גם מרוויח מכתיבות כסף נכנס לחשבון, ולתומי חשבתי זהו כסף שלי, ממנף עצמי לדעת ובמקום להשאיר את הכסף של הכתיבות , קונה עוד פוטים YYYYYYYY חחחחחח.

בית משוגעים אמתי .

מגיע 15 לחודש , פקיד הבנק מתקשר אומר שמעון אתה מודע למה שקורה בחשבון שלך??? אני שואל מהההההה????, הוא אומר בפוזיציה כזו לא תוכל להיכנס לפקיעה !! אני שואל מה זה פקיעה?? הוא מסביר! קבלתי רגליים קרות, והתחלתי לצמצם לפי עצתו, רק שהפוזיציה כול כך התנפחה

עד שהגעתי ל – 2.8 מיליון לאוקטובר מכורים, ו – 1.5 מיליון לספטמבר קנויים, שואל את הפקיד אומר שאני מחויב לאוקטובר לשלם !! מה לשלם

לא מבין כלום , סופו של הסיפור הזמנתי מומחים בתשלום כולם אמרו שהפוזיציה לא ניתנת לתיקון , כול מה שיכולתי קניתי בספטמבר, כך מזערתי את המכה הראשונה במעוף ל – 600K  שקל בלבד חחח משוגע אמתי.

מכאן התחלתי להבין אך לא באמת!! כי לא חסר לי ידע בכלכלה עולמית,

עבדכם הנאמן סחר בכול העולם, וחרשתי את הכלכלה דרך הרגליים, עדיין חשבתי שיהיה לכך השפעה על הכלכלה בארץ ובמעוף במיוחד, מה שהתברר בדיעבד חסר שחר שום יידע לא מספיק לסחור במעוף בארץ.

אם לא עובדים לפי שיטה אין סיכוי לנצח , לא משנה איזה פוזיציה נעשה,

לא משנה כמה זהירים נהיה, תמיד יגיע החודש שלא ציפינו, נגד כול היגיון,

נגד כול הסיכויים , וימחקו רווחים של שנה , או בכלל ימחקו שחקנים בכירים , או משקיעים קטנים.{ראו פקיעה בדצמבר} היה אמור להיות 1210 פקעו 1165 לקחו 300 מיליון רווח אחרים הפסידו את הסכום הזה.

אין שום תרופה, יידע מוקדם ,או  אוניברסיטה  שמכינה אותך למכה שלא יודע מאיין תבוא.

יש חברים שנכנסים למעוף בגלל שהחבר של השכן סיפר שהרביץ מכה,

אז גם הם יכולים , יש את המשקיעים : שפוטרו או התפטרו , קבלו פיצויים

וחושבים למצוא פרנסה מהמעוף, בלי לצאת מהבית, זו אשליה שאין כמוה,

**איך אדם יכול להיכנס למעוף לחשוב להוציא משכורת??

** איך אפשר בכלל להבין את עולם הנגזרים מהמקום של אשליה זוהרת, ?

** מדוע אנשים מספרים על סטטיסטיקה מוכרת לכול ש – 95% מהסוחרים,

** מהמרים, או משקיעים במעוף נמחקים , אך בכול זאת מנסים את מזלם וגורלם , הרי זה אבסורד שלא נכתב בשום מקום, כלל או חוק שמזהיר, והאדם יקבל זאת , הרי כולם שומעים את אותה מנגינה ששוק הנגזרים,

**זו משחטה שמוחקת כול מי שעומד בדרכה, מדוע אנשים סוחרים כוון ישנים עם אופציות כאילו מחר יילדו להם תאומים מפזרים קניות ב 10 סטרייקים שונים בלי להבין מהיא שחיקה מימה מורכב המעוף?? ועוד אלף סיפורים.

**מדוע אדם מחליט לעשות טיול במעוף להרביץ את המכה של החיים ולצאת לפנסיה, מה פתאום אם הרוויח, ינסה שוב, כי זהו טיבעו של אדם, אנחנו האויב של עצמנו, אף אחד לא מכריח אותנו לעשות זאת.

** האדם שמסוגל להסתיר את האמת מאשתו,  בעצם מסתיר קודם מעצמו את האמת, אדם באשר הוא , לא מסוגל להפנים כישלון רק אתמול נולד גאון, איך יסביר לעצמו שאין טיפש מימנו, אי אפשר!!!!

**אין סוף דוגמאות אפשר לרשום , מי שחושב שייקרא כתבה זו למשל וילמד ממנה פרור, לא ולא מעטים האנשים שלומדים מניסיונם של אחרים.

כול אדם רוצה להיות "הטרזן" של החברים , האישה ושל השכונה.

**כול מה שרשמתי אלו הן עובדות או שעברתי בעצמי , או במהלך השנים

שאני מצ'וטט באתר נתקלתי בדוגמאות אמת, וכאן רשמתי רק פרור מימה

שאני יודע ומכיר בעצמי.

** חברים יקרים שוק הנגזרים נועד :

א.    לאנשים עם כסף שמסוגלים להזיז את השוק לטובת הפוזיציה שלהם.

ב.    לאנשים שעובדים בשיטה מנצחת שהוכיחה עצמה לאורך שנים.

ג.     לחברים עם סבלנות ועצבי ברזל.

ד.     לחברים עם ידע עצום וניסיון רב כולל כסף רזרבי שיוכלו לספוג מכה ,

ולהמשיך לחיות.

ה.    המעוף בעצם נולד כמכשיר הגנה על השקעה סולידית, מה שעשו היהודים ובמיוחד הישראלים, הפכו את מדד 25 כמכשיר לעשיית כסף, על אופציות מעוף, כי במעוף יש מכפיל 100 אז אם אפשר לעשות 25/30% בחודש , למה להשקיע לטווח ארוך במכשיר

כמו מניות 25 אם לא נותנות תשואה אפילו 5/10% שנתי קבוע?

ו.       יש כאן מקום לספר ולכתוב בלי סוף :

אני מקדיש כתבה זו לכול החברים שלא ידעו את עשיו {או לא ידעו את המעוף ושיגעונותיו} לא לגעת , לא לסחור אם אינכם מבינים מה אתם עושים בתחום זה. הכסף מתאדה מהר יותר מימה שלוקח להרוויח אותו בזיעה , תחשבו שאתם ממשכנים את עתידכם, את עתיד נשותיכם, את עתיד ילדכם : לא חבל !!!!!!!!

אמסלם שמעון

גולד סיגנל

לעת צרה או משאלה.

 

נשלח ב כללי עם התגית: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*